DIY aneb jak si vyrobit gril snadno a rychle

14.07.2015

Sezóna grilovania je v plnom prúde. Ak ste si ani s pomocou našich rád stále nevybrali ten ideálny gril, nezúfajte. A ak ste aspoň trošku šikovní, môžete si ho vyrobiť doma. Postupov je niekoľko a určite ich zvládnete. Nezabúdajte ale na to, že sa jedná o improvizáciu. Lepšie výsledky dosiahnete vždy s kvalitným grilom, ktorý vám poslúži mnoho rokov.

Gril z plechovky
Použitú väčšiu plechovku nevyhadzujte a vyrobte si z nej malý prenosný gril. Stačí narezať jej okraje, ktoré vytvoria držiak na rošt. Na jej dno dajte brikety a môžete grilovať!

FITBGXCGR9T2NNX.RECT2100Gril z fúrika

Aj fúrik má viac využití než len vozenie hliny. Nemusíte použiť nový, stačí starý. Dávajte pozor, nech nemá diery a žeravé uhlíky vám z neho nevypadnú na trávu. Fúrik prekryjeme roštom a zapálime brikety. Výhodou je, že taký gril môžeme ľahko previezť na akékoľvek miesto.

634788310617860220Gril z kvetináča
Väčší hlinený kvetináč vám dobre poslúži ako improvizovaný gril. Stačí len pridať rošt, ktorý bude zodpovedať jeho priemeru, a môžete grilovať. S takým grilom sa ľahko manipuluje a používať ho môžete napríklad aj na balkóne.

DSC03870

Nenechajte si uniknúť nové články