Len nech zapraská!

21.10.2019

Prichádza sezóna kúrenia a s ňou starosti o to, ako sa na ňu pripraviť a čím vlastne kúriť. Preto sme sa rozhodli dnešnú Grillzónu venovať práve tejto téme.


Prečo práve drevo? Samozrejme, mnohí z nás kúria plynom a vlastne koľkokrát nemáme na výber. Ale čo ak máme? Alebo čo keď kúrime drevom len na chate? Drevo je v týchto prípadoch omnoho lepšou voľbou. Nielen, že je výroba tepla drevom na vykurovanie lacnejšia, ale je hlavne tiež ekologickejšia. Naviac horením dreva vzniká minimum odpadu, ktorý navyše môžeme použiť ako efektívne hnojivo na našich záhradkách. Proste dve muchy jednou ranou…

Vyschnuté horí najlepšie

Aj keď možno vonku chodíte zababušení do zimnej bundy, neznamená to, že je neskoro na to začať s prípravou dreva na skutočnú zimu. I keď je pravda, že je najlepšie začať čo najskôr, je veľmi dôležité dodržať niekoľko zásad:
Drevo štiepajte z ešte čerstvo vyrúbaných stromov, pôjde vám to omnoho lepšie.
Čím skôr začnete, tým lepšie. Drevo sa spracúva horšie, keď je vyschnuté
Drevo skladujte ďalej od svojho príbytku, nikdy napr. pri stene domu
Na príprave dreva na zimu nie je nič zložité. Nie je však dobré postup podceniť. Pri prvých mrazoch sa už potom nie je čoho obávať. Stačí mať po ruke trochu PE-PO pevného podpaľovača a do pár minút máte plápolajúci oheň. Pokiaľ máte krb, stačí už len siahnuť po nejakej kvalitnej knižke, deke a idylický zimný večer je pred vami. 

Nenechajte si uniknúť nové články