Desatoro bezpečného Silvestra

28.12.2016

Vzhľadom na to, že Silvester je v podstate za dverami, rozhodli sme sa vám odovzdať niekoľko užitočných tipov, ako do nového roka vkročiť v zdraví a s úsmevom na tvári. Nečakajte žiadne výchovné múdra. Každý síce oslavujeme nový rok po svojom, ale to predsa neznamená, že nejaká tá rada nepríde vhod! Však viete, čo sa hovorí: „Aj majster tesár sa niekedy utne.“

Pitný režim? Dodržujeme!

Je až zarážajúce, ako sú Česi zodpovední, keď ide o pravidelné vstrebávanie tekutín v posledný deň roka. Preto apelujeme na to, aby ste aj vy pitný režim nepodcenili a mali pravidelný prísun vašich obľúbených tekutín. A ak ide o vodu, tak tá hrá významnú úlohu aj v deň nasledujúci. To ale určite všetci dobre vieme. Je však treba podotknúť, že ak ste ešte nemali 18 rokov, mali by ste sa na vodu zamerať dvakrát toľko!

Kam tým mieriš?

Šampanské – niečo, čo nesmie na Silvestra chýbať! Prípitok patrí jednoznačne medzi nespochybniteľnú novoročnú tradíciu, ktorú dodržuje skoro celý svet. Ale aj tu môže dôjsť k nevšednému scenáru, ktorý dokáže narušiť rozbehnutú zábavu. Zatvorte na chvíľu oči a predstavte si, ako stojíte vedľa kamarátov, ktorí držia niekoľko fliaš šampanského. Do polnoci zostáva už len pár sekúnd, takže všetky palce všetkou silou vytlačujú zarazený korkový špunt. Najhoršie na tom je, že hrdlá fliaš mieria priamo na vás a do polnoci zostáva posledná sekunda. Nakoniec počujete len LUP. Mohlo to byť síce o chlp, ale tiež by ste na zemi mohli nájsť napríklad zub. Preto si zapamätajte toto motto: „Hrdlom ku hviezdam!“

shutterstock_233042731

Žiaden oheň na streche

Ak fandíte delobuchom a podobným „pyrohrátkam“, musíte byť na ne patrične vybavení! Oheň totiž nie je žiadna sranda a mali by ste ho mať vždy pod kontrolou. Takže by sme vám chceli odporučiť, aby ste do rúk nebrali žiadne podpaľovače pochybných značiek, a zvolili istotu od PE-PO. Naše produkty krásne horia, takže vám dobre poslúžia aj pri zapaľovaní pyrotechniky. Hlavne pozor na prsty!

Silvestra žeriem!

K novoročnej oslave patrí tiež niečo pod zub. Niekto má rád napríklad jednohubky a iný zase rebierka s chlebom. Každý si skrátka pochutíme na niečom, čo nám sadne. Vzhľadom na to, že pre vás radi píšeme aj recepty na skvelé grilované jedlá, odporúčame mrknúť sa na nejaké z nich pred Silvestrom tu! Grilovanie je tiež krásnym silvestrovským spestrením. Ale hlavne pozor, nech sa neprejete!

shutterstock_540673159

Vlk samotár

Kladieme vám na srdce, aby ste Silvestra strávili s niekým blízkym. Nie je predsa nič krajšie, než byť s tými, na ktorých vám záleží a vkročiť do nového roka práve s nimi. Vlastne áno, môže to byť ešte krajšie… Keď do party vezmete ešte PE-PO.

Ty môj maznáčik!

Máte doma chlpáča? Napríklad mačku alebo psa? Tak im robte cez deň spoločnosť. Je mnoho maznáčikov, ktorým sa zo silvestrovského rámusu ježia chlpy a sú z neho v strese. Takže poriadne pošrabkať za uškom, hrať sa s nimi a byť im nablízku. Ak bývate vo veľkomeste a váš štvornohý priateľ Silvestra skutočne zle znáša, zvážte, či by nebolo najlepšie, vziať ho na výlet. Bude radosťou bez seba!

Bacha, kam stúpaš

Deň po Silvestri väčšinou vyzerajú cesty i chodníky ako by sa po nich prehnalo stádo tisícov býkov! Preto nie je od veci pozerať, kam človek šliape. Také črepiny dokážu urobiť peknú paseku!

Pour féliciter

Ak to so Silvestrom myslíte vážne, tak by ste nemali zabudnúť na tradičné PF! Je fajn popriať svojim blízkym. Niekedy stačí aj dobre napísaná SMS. Takže nabiť mobil, premazať prijaté správy, zapojiť fantáziu a ťuk ťuk k Novému roku!

Prečo šepkáš?

Tento rok nám vychádza Silvester na sobotu, čo znamená, že na regeneráciu máme len nedeľu. Pondelok je pracovný deň, takže je na mieste brať do úvahy, že by sme nemali svojim hlasivkám dať veľmi zabrať. Nemusí vám byť v prvý deň v práci vyložene do spevu, ale šepkať šéfovi, že ste to prehnali, tiež nie je to pravé orechové.

Ako na Nový, tak po celý…

Však to poznáte, ak chcete vkročiť do ďalšieho roka s čistým štítom, vytýčte si ciele a choďte im naproti! Novoročné predsavzatia fungujú a dodávajú nám motiváciu začať veci robiť inak.

Teraz už nezostáva nič iné, len popriať vám to najlepšie do nového roka! Snáď vás naše silvestrovské desatoro pobavilo a vzali ste si z neho to najlepšie. Prajeme vám krásneho Silvestra a ešte krajší nadchádzajúci rok!

Nenechajte si uniknúť nové články